Samfunn
Ap har strategi for å unngå Listhaug-konfrontasjoner
Arbeiderpartiet går inn i valgkampen med en Listhaug-strategi. Planen er å ikke bite på provokasjoner i innvandringspolitikken, skriver Dagens Næringsliv.
– Vi har ingen planer om å gi Frp nødhjelp i valgkampen, sier en kilde til avisa.
Ingen av Dagens Næringslivs kilder sier at Ap skal styre unna innvandring som tema i valgkampen, men at debatten ikke skal sirkle rundt Frp-leder Sylvi Listhaugs utspill, men heller deres egen politikk.
Tanken bak er at jo dårligere det går med Frp på meningsmålingene, desto flere omstridte utspill er ventet fra Listhaug-leiren.
Listhaug-strategien skal ikke være vedtatt eller nedskrevet, men mer uttalt blant Ap-politikerne som nå går inn i valgkampen. «Noen har snakket sammen», forklarer en av DNs anonyme kilder i Ap.
Frp-leder Sylvi Listhaug sier at det er feigt av Ap at de ikke vil diskutere innvandring med henne.
– Det er en av de store utfordringene Norge står overfor, og det viser vel nok en gang at med Ap blir det økt innvandring til Norge. Det er det siste Norge trenger med så store integreringsproblemer, sier hun.
Nylige artikler
Mye skrolling påvirker opplevelsen av arbeidsmiljøet
Politikerskapt mangel på ansatte i offentlig sektor
Slik leder du best når det gjelder som mest
Hver sjette tiendeklassing har et fravær som vekker bekymring
Innvandring til Norge tilbake på nivået fra 2019
Mest leste artikler
Tilsyns-Norge: Er vi i ferd med å kontrollere hverandre i senk?
Magne Lerø: Korrupsjonsforvirret Eva Joly med svingslag mot Økokrim
Kommunesammenslåinger reduserer byråkrati: Ny rapport fra Kommunekommisjonen
Robert Flataas om skolepolitikk i Norge: Behov for rammer og ressurser fremfor detaljstyring
LO avviser drøfting av innleiesaken i Samarbeidskomiteen med Ap