Samfunn
Jonas Gahr Støre sammen med statsministerkandidatene Erna Solberg og Trygve Slagsvold Vedum under et folkemøte på Studentersamfundet i Trondheim nylig.
Gorm Kallestad / NTB
Ap mottar nesten 35 prosent av all valgkampstøtte
Ap har hittil i år fått mer enn 30 millioner kroner i partistøtte. Det utgjør 34,5 prosent av den totale støtten til alle partiene på Stortinget. Høyre får drøye 17 millioner mens SV hanker inn litt over 12.
En uke før valget er det allerede satt ny rekord i pengebidrag til de politiske partiene. Hvor mye bidrag de politiske partiene vil motta i årets valgkamp er naturlig nok ennå ikke klart. Den endelige statistikken for bidrag i valgår blir først publisert 4. oktober. Men en uke før valgdagen har det lenge vært klart at antall bidragsgivere og de samlede bidragene i årets valgkamp er høyere enn alle tidligere år, ifølge Statistisk Sentralbyrå.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Stortingspresidenten på muslimsk blindvei
Derfor ble det sånn – mangfold og gatemiks på Vaterland
Over 17.000 studenter i boligkø – 900 flere enn i fjor
Fremtidens KI bør ikke bli et eliteprosjekt
LO/Ap-samarbeid til Høyesterett
Mest leste artikler
Tormod Harbo: Derfor misbrukes forskning i samfunnsdebatten
Øystein Eriksen Søreide advarer: Norge er for avhengig av utenlandsk digital infrastruktur
Jørund Rytman i SMB Norge: Norske småbedrifter presses av usikkerhet, skatt og byråkrati
NHO-direktør Vegard Einan advarer mot uforutsigbar arbeidslivspolitikk og nye overtidsregler for deltid
Lise Lyngsnes Randeberg: Seier i lønnsoppgjøret i staten, advarer mot populisme