Annonse
Samfunn
Ap snuser på ny arveavgift
Arbeiderpartiet kan komme til å presentere en ny modell for arveavgift innen stortingsvalget i 2017. Den opprinnelige arveavgiften ble fjernet av regjeringen i 2013.
Annonse
Til nå har Ap nøyd seg med å slå fast at partiet ikke akter å gjeninnføre avgiften etter modellen som var gjeldende før.
– Avgiften traff i liten grad de med de største formuene og ga en beskjeden inntekt til fellesskapet, heter det i partiets alternative budsjett for 2016.
Men ifølge Klassekampen antyder nestleder Hadia Tajik at Ap kan komme til å foreslå en ny variant av arveavgiften foran stortingsvalget neste år. Men debatten i Aps programkomité går ikke ut på om det skal være skatt på arv eller ikke, sier hun.
– Nei, jeg mener det er naturlig å snakke om modell. Ikke om hvorvidt det skal være skatt på arv eller ikke, sier Tajik, som leder Aps programkomité.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen