Næringsliv
Bannere til topps
Annonsesalget til Norges største nettjenester har tatt et kraftig byks oppover.
Juli måned hadde en en økning på 26 prosent annonseomsetning sammenlignet med fjoråret, tilsvarende 121 millioner kroner. Trenden fortsetter fra juni da det ble solgt annonser for 188 millioner kroner, også en økning på 26 prosent.
Det er merkevareannonsering som er den største vinneren i juli, med en økning på 37 prosent. Bannerannonser på nett er en viktig del av markedsføringen for mange av Norges største annonsører, og mens giganter som Finn.no nyter godt av økningen, er det mange mindre nettsteder som skal ha mye av æren.
- Lokalavisenens satsning på digitale medier viser et tydelig bidrag til veksten. Markedslederene innenfor de ulike kategorier kapitaliserer også godt på merkevareposisjon og trafikk, sier daglig leder i Inma, Børge Vike Sandengen, ifølge e24.
Nylige artikler
Når ønsket om å jobbe møter behovet for tilrettelegging
Beredskap for krisene vi ennå ikke kjenner
Lesekrisen politikerne medvirket til
Forbes: Kong Harald V hadde liten konstitusjonell makt. Han ledet likevel
– I kriser er det viktig at man faktisk handler
Mest leste artikler
Tjenende lederskap: selvmotsigelse eller bærekraftig ledelse?
Høyesterett skal avklare «særlig uavhengig stilling» og overtid
Forbes: Kong Harald V hadde liten konstitusjonell makt. Han ledet likevel
Hva er ADHD? Og hvordan arter ADHD seg i arbeidslivet? Lege og psykiater Espen Anker gir svar.
Kommuneforskere: Norge mangler politisk vilje til omstilling