DP helg
Barnebokdebut av Kristin Lian Berg
Kristin Lian Berg debuterer som barnebokforfatter med bildeboka, Anna og fugleproblemet, illustrert av Oda Valle.
Anna har verdens fineste katt, Lilly. Men en dag kommer Lilly hjem med en fugleunge i munnen. Lilly er en morder! Anna må finne en måte å beskytte fuglene mot Lilly på. Lilly er jo egentlig snill.
Er hun ikke?
Anna og fugleproblemet er en varm og humoristisk bildebok om trehytter, ville katter og en dramatisk redningsaksjon.
Forfatter Kristin Lian Berg bor i Trondheim hvor hun jobber som kulturprodusent. Hun er utdannet ved Kunstakademiet i Bergen, Skrivekunstakademiet i Hordaland, og har tatt Forfatterstudium 2 ved Kunstakademiet i Tromsø. Hun har tidligere utgitt romanen Lettskyet pent vær.
Anna og fugleproblemet markerer også Oda Valle sin debut som barnebokillustratør. Hun bor og arbeider på Søfteland utenfor Bergen, og har bakgrunn som illustratør og grafisk designer fra Birmingham Institute of Art and Design og Merkantilt Institutt i Bergen.
Forfatter- og illustratørduoen ble kjent i forbindelse med en bildebokkonkurranse hos Gyldendal. Bergs humoristiske og enkle, men innholdsrike fortellerstemme, og Valles lekne illustrasjon, er en kombinasjon vi håper å se mer av.
Lansering: 22. april
Nylige artikler
Konkurranseklausulen – blokkerer den jobbyttet mitt?
Britisk statsminister utelukker EU-søknad i denne perioden
Lula gjenvalgt som president i Brasil, taperen nekter å godta resultatet
106 ansatte får sluttpakke i NRK
Et offentlig Norge som regulerer og bevilger – ikke skaper: Er norsk næringsutvikling i Norge ute av kurs?
Mest leste artikler
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
Ny metastudie viser at det å fremstå som en ledertype ikke nødvendigvis gir effektiv ledelse.