nyheter
Børslekse for nykommere
Ferskingene i det norske aksjemarkedet fikk seg en lekse på børsen i går da fallet ble på 4,1 prosent.
Kursfallet på Oslo Børs i går på 4,1 prosent er det største på en dag siden 6. desember 2002. Vi har faktisk bare hatt 12 dager som har vært verre enn gårsdagen de siste 10 årene, skriver Holdberg forvaltning i sin ukerapport.
Investorer som er forholdsvis ferske i det norske aksjemarkedet får seg nå en overraskende lekse i hvordan det norske aksjemarkedet kan oppføre seg på vei ned.
- Det er ikke så lett å slippe unna, sier sier lederen for investeringsbanken Morgan Stanleys analyseteam for oljeservicesektoren, Ole Slorer til Dagens Næringsliv.
Han mener få investorer som sitter på aksjer nå er klar over hvor illikvid gråmarkedet kan være under en korreksjon.
På New York-kontoret til Carnegie dreier 95 prosent av virksomheten seg om å få amerikanere interessert i nordiske aksjer. I går var ikke norske aksjer like lette å selge.
Nylige artikler
Fristelsen til å stadig skylde på andre
Ekspert frykter Ukrainas skjebne: – Bør gå kaldt nedover ryggen på europeerne
Ny AUF-leder vil ha unge i arbeid: – Trenger mer cash
Det maskiner ikke kan gjøre
Arbeidsmiljøloven står i veien for fremtidens arbeidsliv
Mest leste artikler
Høyesterett strammer inn: Flere kan få krav på overtidsbetaling
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?
Vegard Einan: Tariffavtaler svekker bedriftenes konkurransekraft
Slik takler du jobbavslag og beholder selvfølelsen i jobbsøkingen
Nato i kaos: Trump skaper usikkerhet om Ukraina og Russland