Annonse
nyheter
Britisk streiketrussel for SAS
Britiske lufthavnansatte truer med streik i protest mot dårligere arbeidsvilkår. SAS' datterselskap, SAS Ground Services, stiller seg uforstående.
Annonse
Trusselen ble luftet i morges, hvor særlig SGSs kvinnelige ansatte ved innsjekkingsskrankene på Heathrow ved London er så misfornøyde at de truer med å forlate arbeidsplassen.Det vil i så fall utløse store problemer for SAS med å avvikle trafikken til den ledende britiske flyplassen.SGS tar til motmæle og avviser at de trekker nye arbeidstider ned over hodene på de ansatte uten at det har foregått drøftinger først."Vi er overrasket over T&Gs reaksjon (de ansattes fagforening, red.), fordi vi har opplyst at vi vil fortsette med å konsultere dem om disse temaene. Vi har sagt at vi ikke kan unngå å be våre ansatte om å arbeide på det tidspunktet arbeidet er der," heter det fra SGS ifølge nyhetsbyrået AFX.Det er ikke satt noen dato for når en eventuell streik kan bli en realitet. SGS står for ulike servicefunksjoner på en flyplass med rengjøring av fly, innsjekk av passasjerer og bagasjehåndtering.- OVERRASKET
Nylige artikler
Varsler klaget inn ulovlig forsvarskjøp – fikk sparken
Gud høyere opp på dagsordenen
Per Axel Koch går av som konsernsjef
Trekker YS inn i klagesak mot LO: – Utidig og helt uten fundament å koble YS til denne saken
Kommunene oppfyller ikke lovpålagte krav til sikkerhet
Mest leste artikler
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Hva skjer i hjernen ved stress, og hvordan påvirker det beslutninger og lederskap?
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Slik kan staten beholde unge medarbeidere: Fem råd til statlige arbeidsgivere