Europa
Corbyn får drahjelp av Piketty og Stiglitz
Den nyvalgte Labour-lederen Jeremy Corbyn har fått med seg kjendisøkonom Thomas Piketty og nobelprisvinner Joseph Stiglitz i et utvalg som skal bistå ham i økonomiske spørsmål.
Det opplyser partiet i en pressemelding søndag.
Den økonomiske rådgivningskomiteen skal møtes en gang i kvartalet og ledes av Labours finanstalsmann John McDonnell. Hovedoppdraget er å bistå med ideer til partiets økonomiske strategi.
Franske Piketty er kjent for sin bestselgende bok om økonomiske ulikheter, mens amerikanske Stiglitz lenge har kritisert den offentlige kuttpolitikken i mange vestlige land etter finanskrisen.
– Jeg er veldig glad for å være med i denne komiteen og å hjelpe Labour med å skape en økonomisk politikk som kan bidra til å takle noen av de største utfordringene folk i Storbritannia har, sier Piketty i en pressemelding
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt