Annonse
Samfunn
De to største handledagene gjenstår
Det nærmer seg innspurten i julehandelen. Onsdag og torsdag er de dagene vi svir av aller mest penger i butikkene, ifølge beregninger gjort for Virke.
Annonse
Hver av de dagene anslår Kvarud Analyse en omsetning i varehandelen på rundt 3,2 milliarder kroner, eller drøyt 600 kroner per nordmann, gammel som ung.
– Det er klart at noen begynner å kjenne litt på julestresset, og panikkinnkjøp av julegaver nå er ikke usannsynlig, sier Bror William Stende i handelsorganisasjonen Virke i en pressemelding. Han sier det er mange gjør juleinnkjøpene de to-tre siste dagene og han tror vi venter lenger og lenger med gjøre oss ferdig med julehandelen.
– Når julaften i tillegg er lagt på en lørdag, er det mange som venter til siste uken. I tillegg så handler vi inn mye av maten vi skal spise i julehøytiden nå i disse dager også, sier Stende, som er direktør for faghandel.
Nylige artikler
Fredsprisvinneren vant folkets hjerter – tross alt
Ny vurdering av pendlerfradrag kan gi penger tilbake
Dette er Høyre-trioens distriktsalibi: Odelsgutt fra bøgda
Slik skal Norge gjøre seg mer attraktivt
Chile kan få sin mest høyreorienterte president siden Pinochet
Mest leste artikler
Slakter eget slagord
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse