nyheter
Det Norske Veritas samarbeider med USA
Det Norske Veritas skal samarbeide med USA om lagring av CO2 i underjordiske reservoarer.
Det Norske Veritas skal samarbeide med USA om lagring av CO2 i underjordiske reservoarer. Slik geologisk lagring er den løsningen fagfolk mener er best for å begrense klimagassproblemene. DNV skal bidra med en systematikk som bekrefter faktiske utslippsbesparelser og som vil være grunnlag for å kredittere besparelsene i nasjonale og internasjonale klimagassregnskap.
Selv om USA ikke deltar i Kyoto-samarbeidet, har landet satt i gang en rekke egne tiltak for å bekjempe utslippsproblematikken.
- Det endelige målet er å komme fram til en systematikk hvor utslippsbesparelser kan verifiseres og aksept for dette oppnås i klimagassregnskap. En slik systematikk vil også være grunnlag for beregning av utslippskreditter som selskaper kan investere i, slik som det legges opp til i Kyoto-avtalen, forklarer prosjektansvarlig Ståle Selmer-Olsen i DNV.
Nylige artikler
Varsler klaget inn ulovlig forsvarskjøp – fikk sparken
Gud høyere opp på dagsordenen
Per Axel Koch går av som konsernsjef
Trekker YS inn i klagesak mot LO: – Utidig og helt uten fundament å koble YS til denne saken
Kommunene oppfyller ikke lovpålagte krav til sikkerhet
Mest leste artikler
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Hva skjer i hjernen ved stress, og hvordan påvirker det beslutninger og lederskap?
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Slik kan staten beholde unge medarbeidere: Fem råd til statlige arbeidsgivere