Annonse
nyheter
DNO mest populær - igjen
Småsparere og tradere holder fortsatt koken selv om det ble gjort færre handler i februar enn måneden før. DNO var nok en gang den mest populære tradingaksjen.
Annonse
Handelen hos de tre aktørene som driver med ren Internetthandel på det norske markedet, Nordnet, NetFonds og Skandiabanken, endte på 255.854 transaksjoner i februar, mot 315.842 i januar. Internettmeglerne stod for 20,64 prosent av antall transaksjoner på Oslo Børs i februar. Internettmeglernes handelsvolum endte på 25,3 milliarder i februar, tilsvarende en markedsandel på 6,73 prosent.
Sammenlignet med februar i fjor er økningen i antall transaksjoner 48,7 prosent.
Nordnet er største megler på Oslo Børs målt i antall transaksjoner med en markedsandel på 12,99 prosent i februar.
- Mange børsnoterte selskaper leverte resultater i februar, og det bidrar til fortsatt høy aktivitet blant privatpersoner. Sammenlignet med februar i fjor er økningen i antall transaksjoner på nesten femti prosent", sier daglig leder Lars Thorstensen i Nordnet Norge.
DNO var igjen mest populær blant enkeltaksjene, med 37.969 transaksjoner i februar. De ti mest populære aksjene i februar blant privatinvestorer var DNO, Pan Fish, Ementor, Petrolia Drilling, Crew Gold Corporation, Tomra, Statoil, Blom, Fjord Seafood og Sinvest.
Nylige artikler
Hva Itera har lært om kriseledelse under krigen i Ukraina
Her er Støres plan for Norge de neste årene
Ung, ivrig og utslitt?
Vedum stenger døra for MDG i oljepolitikken
Far og sønn sto bak masseskytingen i Australia som kostet 15 liv
Mest leste artikler
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere