Annonse
internasjonalt eu
Eide: FN-sjefene støtter meg
FN-sjef i Afghanistan Kai Eide har høstet kritikk etter presidentvalget. Selv sier han at han har full støtte fra Ban Ki-moon og andre topper i FN.
Annonse
- I den grad det er uenighet mellom Peter Galbraith og meg er det jeg som får mest støtte, sier Eide i Dagbladet i dag.
FNs spesialutsending til Afghanistan, Kai Eide, og hans stedfortreder Galbraith er uenige om veien videre etter valget i Afghanistan 20. august. Kort tid etter valget kom det beskyldninger om omfattende valgfusk.
- Det dreier seg ikke om å akseptere korrupsjon. Det dreier seg om det å følge hva grunnloven og valgprosessen tilsier, sier Eide.
Han forteller til avisen at FNs generalsekretær Ban Ki-moon og flere andre FN-sjefer har tatt hans side i konflikten.
Nylige artikler
Fredsprisvinneren vant folkets hjerter – tross alt
Ny vurdering av pendlerfradrag kan gi penger tilbake
Dette er Høyre-trioens distriktsalibi: Odelsgutt fra bøgda
Slik skal Norge gjøre seg mer attraktivt
Chile kan få sin mest høyreorienterte president siden Pinochet
Mest leste artikler
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk