Europa
Estland tar imot de første reetablerte flyktningene
Etter at EUs reetableringsplan ble vedtatt, er Estland nå det første landet som tar imot flyktninger som skal reetableres.
De første syv flyktningene blir fraktet til Estland fra Hellas, og vil bli bosatt i Tallin og Tartu, skriver baltictimes.com.
– Flyktningene vil ankomme denne uken, og de vil bli etablert i Tartu og Tallin, sa Merje Klopets, talskvinne for innenriksdepartementet i Estland til nettstedet.
Hun ønsket ikke å utdype hvor mange personer som vil etableres i de enkelte byene.
Innenriksdepartementet annonserte 24. mars at en familie på fem fra Irak, en mann fra Syria og en mann fra Jemen vil ankomme Estland i den siste uken i mars. Representanter for innenriksdepartementet og sosialdepartementet har tideligere bekreftet at reetablerte migranter ikke vil bli plassert i sentre for asylsøkere. I stedet vil de ble innkvartet i boliger, der de kan flytte inn umiddelbart, skriver baltictimes.com.
Nylige artikler
Feil bruk kan gjøre KI til en unyttig nikkedukke
NVE varsler betydelig høyere strømpriser på grunn av datasentre: – Det er uakseptabelt
Kraftig advarsel fra næringslivet mot Sps datasenter-u-sving
Den farligste påvirkningsoperasjonen er den vi retter mot oss selv
Flere søkere til julejobber: – Kan åpne dører
Mest leste artikler
Høyesteretts dom strammer inn reglene for særlig uavhengig stilling
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
Ny metastudie viser at det å fremstå som en ledertype ikke nødvendigvis gir effektiv ledelse.
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens