Annonse
Samfunnsansvar
– Familien til Kinas president hadde selskaper i skatteparadis
Annonse
Svogeren til Kinas president Xi Jinping er nevnt i de lekkede dokumentene om rike personers bruk av skatteparadiser.
Deng Jiagui opprettet to selskaper på De britiske jomfruøyene i 2009, ifølge avisa Süddeutsche Zeitung og stiftelsen ICIJ. De to medieorganisasjonene har stått i spissen for granskingen av dokumentene som er lekket fra advokatfirmaet Mossack Fonseca i Panama.
I tillegg står navnene til minst åtte nåværende eller tidligere medlemmer av den stående komiteen i Kinas politbyrå i dokumentene.
President Xi Jinping og hans regjering har de siste årene gjennomført en omfattende kampanje mot korrupsjon i Kina. Landets sentralbank har iverksatt tiltak for å begrense velstående kineseres overføringen av penger ut av landet.
Nylige artikler
Syltynn avtale mellom Iran og USA
Rekrutterere bruker ikke LinkedIn slik du tror – Vi skroller ikke gjennom innlegg
Flink, men uvillig
Svensk krafttrøbbel kan smitte over til Norge: – Ser uvanlig dyrt ut
Stordalen blir storeier i Norwegian etter gigantavtale
Mest leste artikler
Jan Ketil Arnulf om å åpne for en sivil sjef for E-tjenesten: Ingen garanti for å finne en god kandidat
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt
Tidligere Nav-sjef Hans Christian Holte leder KI Norge: Vil skille KI-hype fra reelle endringer