Samfunn
Fikk melding med hjem
Stortingets presidentskap refser statsråd Erik Solheim (SV) for skulk.
Det vakte reaksjoner da Solheim forlot et møte i Stortinget midt under behandlingen av en sak om Riksrevisjonens undersøkelse av norsk bistand. I et brev til Solheim fra Stortingets presidentskap får han beskjed om at dette ikke gjentar seg.
– En statsråd skal være til stede i Stortinget når en sak han eller hun har ansvar for blir diskutert i Stortinget. Så enkelt er det, sier stortingspresident Dag Terje Andersen (Ap) til TV 2.
I brevet minner presidentskapet om «viktigheten av at Stortinget prioriteres når statsrådens aktivitetsplan fastsettes». Videre heter det at «det er særlig viktig å påse at statsråden er tilgjengelig på de tidspunkter det er berammet debatter han forventes å delta i». (©NTB)
Les også: Gir ros – får ris
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?