Europa
Finansbransjen blander seg inn i kampen om Storbritannia
Ledere av hedgefond i London kaster penger etter kampanjen som vil fortsette EU-medlemskapet.
Mens teknokratene i Brussel venter på at britene skal stemme på hva de vil med EU-medlemskapet sitt, kaster nå finansbransjen seg inn i kampen.
To profilerte ledere av hvert sitt London-baserte hedge-fond har pumpet millioner av pund inn i kampanjen som jobber for å beholde medlemskapet i EU. Det melder Financial Times.
Avisen tror det kommer som lettelse for statminister David Cameron som har slitt i motbakke for å få britene til å forstå hans syn at fortsatt medlemskap er til Storbritannias beste. Cameron har også fryktet at finansbransjen skulle være så frustrert med EU-byråkratiet at de kom til å gi pengene sine til den andre siden.
Store selskaper støttet ja-siden forrige gang det ble avholdt en folkeavstemming om EU i 1975, men denne gangen har de vært avventende med å ta side.
Nylige artikler
Endringer i regjeringen: Støre på Slottsplassen med de nye statsrådene
Elevene som ikke er med i PISA-tallene
Norge oppretter ambassade i Qatar
Sveriges regjeringsalternativer: Anderssons umulige dilemma
Når ønsket om å jobbe møter behovet for tilrettelegging
Mest leste artikler
Tjenende lederskap: selvmotsigelse eller bærekraftig ledelse?
Sykmeldt: Slik ber du om tilrettelegging uten å dele diagnose
Høyesterett skal avklare «særlig uavhengig stilling» og overtid
Forbes: Kong Harald V hadde liten konstitusjonell makt. Han ledet likevel
Kommuneforskere: Norge mangler politisk vilje til omstilling