Annonse
Samfunn
– Flertallet vil ikke delprivatisere Statkraft
I en undersøkelse Opinion har laget for LO, kommer det fram at to av tre som har tatt stilling til spørsmålet, ikke deler Høyres ønske om å delprivatisere Statkraft.
Annonse
Det skriver LO på sine hjemmesider.
Dette er en klar bekreftelse om at det ikke akkurat er noe folkekrav å delprivatisere Statkraft, sier nestleder i LO, Hans-Christian Gabrielsen, til Avisenes Nyhetsbyrå (ANB).
– Jeg har egentlig aldri skjønt hvorfor det er så viktig for Høyre å gjøre dette. Det eneste jeg kan falle ned på som svar, er at det er rent ideologisk begrunnet, sier Gabrielsen.
Han påpeker at det statlige eierskapet har vært viktig for Statkrafts mulighet til å vokse i Europa, og mener at Staten stort sett har vært en langsiktig eier, som ved flere anledninger har gått inn med egenkapital for å realisere store investeringer.
Nylige artikler
Fredsprisvinneren vant folkets hjerter – tross alt
Ny vurdering av pendlerfradrag kan gi penger tilbake
Dette er Høyre-trioens distriktsalibi: Odelsgutt fra bøgda
Slik skal Norge gjøre seg mer attraktivt
Chile kan få sin mest høyreorienterte president siden Pinochet
Mest leste artikler
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk