nyheter
Forbyr bruk av sedler på spilleautomater
Kulturminister Trond Giske vil innføre forbud mot bruk av sedler på gevinstautomater, og tror på et raskt vedtak.
Høyesterett besluttet i desember å utsette sin vurdering av om Norsk Tipping kan få enerett på automatdrift. Dagens automater skulle vært avviklet 1. april i år, men det vil bli gitt forlengelse i påvente av at EFTA-domstolen har behandlet saken, sannsynligvis i løpet av første halvår 2007, skriver departementet i en pressemelding.
- Et forbud mot bruk av sedler vil kunne vedtas raskt, og vil begrense hvor raskt automatene kan sluke de spilleavhengiges penger. Dette er det mest effektive tiltak vi kan gjennomføre på kort sikt, så lenge ESAs behandling av saken stanser en mer langsiktig og permanent løsning, sier kultur- og kirkeminister Trond Giske.
Forslag om forbud mot bruk av sedler vil bli sendt på høring i begynnelsen av februar med sikte på raskest mulig vedtak.
Spørsmålet om enerett for Norsk Tipping vil føres videre fram mot en prøving for EFTA-domstolen. Det vil bli vurdert å innføre ytterligere restriksjoner på gevinstautomatvirksomheten.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen