nyheter
Fornøyde bergensere
Økonomisk Rapport fastslo i forrige utgave at Sørlandet vant sommerens kamp om turistene, men de gråter ikke over utviklingen i Bergen heller.
Etter to år med lav vekst gleder reiselivsdirektør Ole Warberg seg over at antall gjestedøgn på hoteller har økt med 6,6 prosent. Sommersesongen mai-september hadde en vekst på 6,0 prosent. Det er mer enn landsgjennomsnittet.
Flere japanere, russere og kinesere finner veien til Bergen, men det er fremdeles turister fra Storbritannia, Tyskland og USA som dominerer når det gjelder utlendinger. Den største økningen i turiststrømmen til Bergen kommer likevel fra Norge. Bergen er en viktig cruisehavn. 225 cruiseskip med 155.000 passasjerer har anløpt byen hittil i år. Verdens største cruiseskip, Queen Mary 2, er ett av dem.
Nylige artikler
Må man formalisere egen avtale om hjemmekontor?
Sannsynligvis mer bombing av Iran
Hvordan sikrer staten seg den beste sjefen?
Advokat: KI-råd og lav varslingsterskel skaper unødige konflikter i arbeidslivet
Første streik i årets lønnsoppgjør et faktum
Mest leste artikler
Jobb & karriere: Hvordan vite om du skal bli i jobben eller gå videre som leder
Konsekvenser av innleie-innstramminger i bygg- og anleggsbransjen
Hvordan unngå å overbelaste dine mest motiverte ansatte
Trine Larsen om å forberede seg på sorte svaner: Uforutsigbarhet i dagens verden
Hvordan norske toppledere bruker LinkedIn – og lykkes med det