Aktuelt
Fri flyt i Nav Valdres
Region Valdres har «fri flyt» av Nav-ansatte over kommunegrensene. Rune André Hovda er ofte underveis. Han har kontor i tre forskjellige kommuner.
Fagernes møter oss som et julekort, med trær tunge av snø. «Hovedstaden» i Valdres er det siste året blitt Nav-senteret i regionen. Et unikt samarbeid mellom seks kommuner har foregått i ett år.
Nav-kontoret i Fagernes er åpent for innbyggerne i alle de seks kommunene i regionen fem dager i uka. I tillegg har de lokale Nav-kontorene åpent tre dager i uka. Innbyggerne i de seks kommunene kan benytte alle seks kontorer som de ønsker. De ansatte jobber i team på tvers av kommunegrensene og flytter på seg opptil flere ganger i uka.
Les reportasjen om Nav-samarbeidet over kommunegrensene i Valdres i Velferd 1 – 2013.Elektronisk utgave kan kjøpes her.
Nylige artikler
Vi har råd til å vente – det er problemet
Norge provoserer Russland
Yara åpner EUs største anlegg for karbonfangst: – Handler om Europas framtid
Gravferden varer i nesten tre timer – deretter skal flagget til topps
Det er på tide å snakke ærlig om havnasjonen Norge
Mest leste artikler
Høyesterett skal avklare «særlig uavhengig stilling» og overtid
Hva er ADHD? Og hvordan arter ADHD seg i arbeidslivet? Lege og psykiater Espen Anker gir svar.
Tjenende lederskap: selvmotsigelse eller bærekraftig ledelse?
Tre spørsmål om endring
Russland trapper opp krigen: Ukraina kan stå foran katastrofe