nyheter
Frp snudde etter møte med Rederiforbundet
Fremskrittspartiet stemte mot sitt eget lovforslag etter møte med partiets største økonomiske bidragsyter, Rederiforbundet.
Rederiforbundets Marianne Lie møtte partiformann Carl I Hagen på hans kontor på Stortinget. Møtet kom i stand etter at Frp hadde fremmet et lovforslag som kunne skade interessene til norske rederier, skriver Dagsavisen.
Forslaget, som gikk ut på at utenlandske sjøfolk ikke skulle ha adgang til å jobbe på båter i norsk innenriksfart uten arbeidstillatelse, lå an til å få flertall i Stortinget.
Frp-formann Carl I. Hagen innrømmer at han fikk henvendelser fra Rederiforbundet i forbindelse med behandlingen av saken, men han avviser at Frp har etterkommet krav fra forbundet i saken.
Siden 2001 har Frp mottatt om lag 1 million kroner i økonomisk støtte fra Norges Rederiforbund.
Nylige artikler
Når arbeidsgiver vil si opp en sykemeldt ansatt
Nordmenn skeptiske til å erstatte Nato
Seieren over Brasil slo ut på jordskjelvmålere
– Stortinget burde jobbet med sykefravær – og AFP som er på ville veier
Norges naive exit-strategi
Mest leste artikler
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Pride skaper mer motstand: Skepsisen øker i Norge
Torstein Nesheim: Telenor tar smidig produktorganisering helt ut – dette betyr det for norsk arbeidsliv
Kvinner med ADHD møter ofte ekstra utfordringer, også i arbeidslivet
Irmelin Drake: Derfor kan selvledelse true personlig bærekraft