DP helg
Fumbler – en brennaktuell ungdomsbok fra kritikerroste Nina Borge
Emil og Sondre blir invitert på FIFA-turnering hjemme hos Magnus og gjengen hans. I motsetning til Emil er Sondre supergira på muligheten til å rykke opp i popularitetshierarkiet. Men hos Magnus handler det ikke bare om å være god i FIFA. Det handler også om penger.
Emil har sakte begynt å forstå at han og moren er ganske fattige, og frykter hva som vil skje dersom moren ikke kommer seg tilbake på jobb. Samtidig er han en helt vanlig tenåring som ønsker seg penger til de nyeste spillene, til nye klær eller til bare å kunne være med på kino. Snart har Emil viklet seg inn i et nett av løgner og en økende gjeld
Nina Borge (f. 1983) er født og oppvokst i Sandefjord og bor i Stokke. Hun er utdannet barnevernspedagog og jobber som miljøterapeut. I tillegg jobber hun frilans som manuskonsulent og redaktør for Forlagshuset i Vestfold. Nina Borge ble nominert til U-prisen 2021 for sin feministdystopi Utbryterne (2020). I fjor kom hun med den kritikerroste boken Outlaster.
Boken ble sluppet 26. januar.
Nylige artikler
Politisk svikt gir rasjonering på strøm
Politiledere støtter Frp-forslag – vil utrede kortere politiutdanning
Australia gir Meta, Google og Tiktok et ultimatum: Betal for nyheter eller betal skatt
Sylvi Listhaug fyrer løs – krever mer kuler og krutt
Ny EU-regel: ID-merking av katt blir påbudt, også i Norge
Mest leste artikler
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
HR Norge: Staten bør trekke seg fra AFP og støtte de som trenger det mest
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter