nyheter

Godt år for BNbank

2005 ble et meget godt år for BNbank. Årsoverskuddet ble 240 millioner kroner, som er 31 millioner kroner høyere enn i 2004.

Publisert Sist oppdatert

Sett i forhold til rentenivået er egenkapitalrentabiliteten den beste BNbank noen gang har oppnådd, skriver banken i en pressemelding.

Hovedårsaken til forbedringen i resultatet er økt volum i utlånsvirksomheten. Banken opplever stor tilstrømming av nye personkunder. Siden høsten 2004 har BNbank betalt tingslysningsgebyret og fjernet etableringsgebyret for nye boliglånskunder. Konkurransedyktige vilkår og BNbanks tiltak for å fjerne kostnadene ved skifte av långiver har bidratt til den sterke veksten.

Netto renteinntekter ble 484 millioner kroner, en økning på 56 millioner kroner i forhold til 2004. Dette forklares med et høyere utlånsvolum.

Powered by Labrador CMS