Samfunn
Hong Kong-aktivister kommer til Arendalsuka
Skisse til årets program er offentliggjort.
Arendalsuka i august har som ambisjon å være den store møteplassen for debatt og ideer. Hva som kommer på hovedprogrammet her vil dermed være en sentral premissleverandør for den offentlige diskursen i år.
Fortsatt er det tidlig i planleggingen av årets uke, men allerede har den nye programkomiteen bestående av leder Harald Stanghelle, Helene Fladmark, Bård Vegard Solhjell og Stina Torjesen lagt de store linjene.
Det er valg i USA til høsten og det vil naturlig nok få en dominerende posisjon på programmet. Men også Kina vil prege innleggene. Et av hovedinnleggene har tittelen The clash of Titans, og komiteen har invitert aktivister fra Hong-Kong til Arendal.
Vekst og vern-debatten preger også årets utgave, hvor et naturlig utgangspunkt blir diskusjoner rundt en sluttfdato for oljeindustrien.
Det er satt av tid til hovedinnlegg om psykisk helsevern og barnevern og den store samtalen skal handle om Norge fortsatt er et tillitssamfunn.
Nylige artikler
Hva Itera har lært om kriseledelse under krigen i Ukraina
Her er Støres plan for Norge de neste årene
Ung, ivrig og utslitt?
Vedum stenger døra for MDG i oljepolitikken
Far og sønn sto bak masseskytingen i Australia som kostet 15 liv
Mest leste artikler
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere