Annonse
nyheter
Idar Vollvik presses på prisen
Chess-duoen Idar Vollvik og Svein Johnsen presses på prisen de skulle få for Chess. - Det skulle bare mangle om det ikke er diskusjoner rundt prisen, mener Vollvik-gruppens konsernsjef.
Annonse
Bakgrunnen skal være at telegianten TeliaSonera tjener mindre penger enn før og dermed presser prisen de skulle betale for mobilselskapet.
- TeliaSonera vil selvfølgelig se om det er mulig å få ned prisen. Det er tross alt et kjøp til i underkant av to milliarder kroner, og det skulle bare mangle om det ikke er diskusjoner rundt prisen, sier Svein Johnsen, konsernsjef i Vollvik Gruppen, ifølge Dagens Næringsliv.
Duoen Idar Vollvik og Svein Johnsen avviser at den svensk-finske telegiganten er i ferd med å trekke seg.
Nylige artikler
Fristelsen til å stadig skylde på andre
Ekspert frykter Ukrainas skjebne: – Bør gå kaldt nedover ryggen på europeerne
Ny AUF-leder vil ha unge i arbeid: – Trenger mer cash
Det maskiner ikke kan gjøre
Arbeidsmiljøloven står i veien for fremtidens arbeidsliv
Mest leste artikler
Høyesterett strammer inn: Flere kan få krav på overtidsbetaling
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?
Vegard Einan: Tariffavtaler svekker bedriftenes konkurransekraft
NHO-direktør: Tariffavtaler får bedrifter til å unngå organisering
Nato i kaos: Trump skaper usikkerhet om Ukraina og Russland