Annonse
nyheter
Ingen flygelederstreik
Med ny ledelse i Avinor kom organisasjonen i havn med lønnsoppgjøret. Dermed blir det ingen streik.
Annonse
Avinor har kommet til enighet med de organiserte i LO (NTL og EL&IT), og har dermed fremforhandlet nye avtaler med alle fagforeningene i virksomheten.
- Vi er meget fornøyd med at årets oppgjør er brakt i havn. Avinor er i gang med store prosjekter som vil fremme sikkerheten og effektiviteten i norsk luftfart i årene fremover. I dette arbeidet er vi helt avhengig av motiverte medarbeidere, og vi håper i så måte at årets lønnsoppgjør er et godt oppgjør for begge parter, sier Sverre Quale, administrerende direktør i Avinor til VL.no.
Avinor innledet forhandlingene med åpningsmøte 23. april og har forhandlet med følgende fagforeninger: Norges Flygelederforening, Tekna, SAN, YS (Stafo Luftfart og Parat) og LO (NTL og EL&IT).
I datterselskapet Oslo Lufthavn AS gjenstår forhandling med en forening, YS, som starter førstkommende fredag.
Nylige artikler
Fredsprisvinneren vant folkets hjerter – tross alt
Ny vurdering av pendlerfradrag kan gi penger tilbake
Dette er Høyre-trioens distriktsalibi: Odelsgutt fra bøgda
Slik skal Norge gjøre seg mer attraktivt
Chile kan få sin mest høyreorienterte president siden Pinochet
Mest leste artikler
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk