Annonse
nyheter
iPod på vei ut
En undersøkelse i Skandinavia viser at unge mennesker tror mobiltelefonen kommer til å ta over for mp3-spillerne.
Annonse
3000 skandinaver mellom 15 og 35 år deltok i en undersøkelse bestilt av MTV og Nokia. Ut av undersøkelsen kommer det at de fleste har størst tro på at mobiltelefonen kommer til å ta over markedet til mp3-spilleren, melder Dagens Industri.
Hele 81 prosent av de spurte tror at mobiltelefonen kommer til å bli mer vanlig som musikkspiller enn mp3-spilleren om noen år. På denne måten kan Apples kanonsuksess være på vei ut om en stund, skriver Dagens Industri.
- Vi visste at interessen for musikk i mobilen var stor, men dette er bedre enn vi hadde trodd, sier Nokias Anna Svensson til nettstedet.
Nylige artikler
Satte støkk i kommunetoppene: Professor vil ha mer, ikke mindre stat
Helsereformutvalget: Skal se på alt, også foretaksmodellen
Noen ledere vil faktisk ikke være ledere mer
2026 – de sterke lederes jubelår
Ledere tar grep
Mest leste artikler
Frank Gran om arbeidsmiljølovens nye krav: Politiets utfordringer i 2026 fører til lovbrudd
Noen ledere velger operative roller over lederstillinger
Magne Lerø: Slik sprenger sikkerhetskrav offentlige budsjetter i Norge
LO og Ap-regjeringens samarbeid irriterer andre parter i arbeidslivet
Arbeidstilsynet lover mer veiledning etter kritikk fra arbeidsgivere