Annonse
Samfunn
Israel stenger ned for andre gang
Annonse
Dagen før feiringen av jødisk nyttår tar til, stenges Israel ned på nytt. Myndighetene fryktet stor smittespredning i familieselskaper og bønnesamlinger.
Israels statsminister Benjamin Netanyahu har kunngjort en tre uker lang nedstenging på grunn av oppblomstring av koronasmitte. Tiltakene trer i kraft fredag.
Denne helgen er det jødisk nyttår, rosh ha-shana, og vanligvis ville det vært store familiesamlinger og festligheter. Men i år blir feiringen kraftig nedskalert.
Under nedstengingen må folk holde seg innenfor én kilometer fra hjemmet sitt, men det finnes unntak, som jobbreiser. Skoler, hoteller og kjøpesentre er stengt.
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt