nyheter
Jakten på Glassbjørnen
Den nasjonale miljøprisen Glassbjørnen skal i år deles ut for tredje gang. Private og offentlige virksomheter som har gjort en ekstraordinær miljøinnsats blir oppfordret til å sende inn søknad for å delta i konkurransen om årets Glassbjørner. Det går frem av en melding fra GRIP, som står bak prisen.
Ideen bak Glassbjørnen er å synliggjøre gode miljøtiltak og inspirere til videre miljøsatsing. Selve prisoverrekkelsen er en del av konferansen GRIP Forum 2005 på Oslo Plaza 26. april.
Deltakerne kjemper om heder innen følgende kategorier: Produkt, Innkjøp, Kildesortering og Åpen kategori.
- Konkurransen er åpen for alle private og offentlige virksomheter. Forutsetningen er at de har gjort en ekstraordinær miljøinnsats som kan dokumenteres innen konkrete prosjekter/produkter/tiltak sier Eva Britt Isager, direktør i GRIP.
Nylige artikler
Balansekunstner Støre vil ikke at Nato raser sammen
Ny rapport: De rike i verden blir bare rikere
Skipsmegler fikk sparken etter puppebilde – fikk medhold i ankesak
Trump i melding til Støre: Ikke lenger forpliktet til å tenke utelukkende på fred
Å klage på Trump hjelper ingen
Mest leste artikler
Noen ledere velger operative roller over lederstillinger
Frank Gran om arbeidsmiljølovens nye krav: Politiets utfordringer i 2026 fører til lovbrudd
Magne Lerø: Slik sprenger sikkerhetskrav offentlige budsjetter i Norge
LO og Ap-regjeringens samarbeid irriterer andre parter i arbeidslivet
Arbeidstilsynet lover mer veiledning etter kritikk fra arbeidsgivere