Annonse
Samfunn
Jarle Andhøy planlegger ny ekspedisjon
Jarle Andhøy er ikke fornøyd med resultatet av leteaksjonen etter Berserk. Nå planlegger han å lede en ny ekspedisjon til Antarktis for å lete videre.
Annonse
Andhøy og hans mannskap om bord på seilbåten Nilaya er nå på vei til Sør-Amerika etter å ha forlatt Antarktis.
Til Dagbladet sier han at han vurderer flere alternativer for å prøve å spore opp vraket av Berserk.
– Det kan ikke utelukkes at det blir en tur tilbake. Vi er også i dialog med ulike aktører som kan bruke sonar i et forsøk på å lokalisere metallskroget på havbunnen, for å få bekreftet at båten fysisk ligger der, sier Andhøy.
Han understreker at det ikke er tatt noen avgjørelser, men konstaterer at han sitter igjen med «flere spørsmål på blokka enn det jeg hadde før vi reiste ut».
Nylige artikler
Økt motstand mot Trumps feilslåtte Iran-strategi
Juridisk påskenøtt: Har ansatte krav på ekstra betaling i påsken?
Røde Kors: Flere har dårlig råd i påsken
Ny måling: Fire av ti norske menn sier de vil stemme Frp
Superharryhandel og rånertreff: Svenskene forbereder seg til skjærtorsdag
Mest leste artikler
Hvordan kontorløsninger påvirker sykefravær blant ansatte
Ingvill Kvernmo: Forstå psykososialt arbeidsmiljø - arbeidsgivers ansvar og vanlige misforståelser
Psykologisk trygghet i norsk arbeidsliv: NHH-forsker Bård Fyhn deler innsikt
Hybrid creep: Slik lokker arbeidsgivere ansatte tilbake til kontoret
Maria Lindborg Isaksen om Norges Banks rentepraksis: Et sosialt eksperiment med store konsekvenser