Annonse
Næringsliv
– Jebsen er uegnet som styreformann
Høyres Gunnar Gundersen mener Kongsberg Gruppens styreformann bør trekke seg etter korrupsjonsskandalen.
Annonse
Styreleder Jebsen sa torsdag til Dagens Næringsliv at han ikke hadde lest granskingsrapporten, som blant annet viste spor av pengeoverføringer til skatteparadiser. Han visste heller ikke at det dreide seg om korrupsjonsmistanker i Romania.
Dette reagerer Høyres næringspolitiske talsmann, Gunnar Gundersen på.
– Siden styrelederen ikke har lest rapporten som omhandler mulig korrupsjon, har han ikke annet valg enn å vurdere å trekke seg. Det er så åpenbart at han ikke følger med i timen, sier han til Dagens Næringsliv.
– Bare det at han innrømmer ikke å ha lest rapporten, viser at han ikke legger nok i vervet som styreleder, og at han ikke egner seg til dette vervet, sier Gundersen til avisen.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen