Nyskaping
– Jeg brenner for skyen
Geir Morten Allum (45) har de siste fem årene jobbet med forretningsutvikling og løsninger i nettskyplattformen Microsoft Azure hos Microsoft Norge. Nå blir han Azure-ekspert på kundeorienterte tjenester i Basefarm
Sivilingeniøren fra Son gikk i 2000 ut fra datateknikklinjen ved NTNU til Accenture, hvor han i fem år jobbet med utvikling og prosjektledelse. I 2005 gikk han videre til Microsoft som løsningsspesialist og business development manager.
– Jeg brenner for skyen. Den gir kreative miljøer rom for innovasjon uten å måtte ha voldsom it-kompetanse eller kapital i ryggen. Programvare er høyt på dagsorden i de fleste bedrifter, og skytjenester er verktøyet for å realisere planene. Det er et spennende og aktuelt felt å jobbe innen nå, sier Geir Morten Allum.
Driftspartneren Basefarm vil gjøre offentlige skytjenester lettere tilgjengelig for markedet. Basefarm leverer driftskonsepter for tjenester både i den offentlige skyen og selskapets egne datasentre. Ansettelsen av Allum er strategisk for å forme tjenester i skyen – enten det gjelder nye eller fornying av gamle tjenester – for Basefarms kunder. Allum skal holde oversikt over mulighetene som allerede eksisterer og kommer på Azure-plattformen samt bidra til å omsette dette til konkrete tjenester for Basefarms kunder.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen