Annonse
nyheter
Jevn strøm av selskaper til børsen
På slutten av året er det fortsatt en jevn strøm av selskaper som vil noteres på Oslo Børs. Nå har fem nye søkt om opptak til notering.
Annonse
Selskapene Scorpion Offshore Ltd., Trefoil Ltd., Resorvoir Exploration Technology (RXT), Petrobank Energy and Resources og Aker Drilling har alle søkt om opptak av til notering på Oslo Børs.
Det opplyses i børsmeldinger mandag.
Det følger av børsforskriften paragraf 5-1 at anvendelsesområde for informasjonsplikt gjelder for selskaper som er notert og har søkt notering.
Informasjonsplikten etter reglene i børsforskriften vil fra og med i dag bli gjeldende for de fem selskapene.
Hittil i år har det vært 36 nynoteringer. To nye er vedtatt notert, mens ytterligere 11 selskaper ligger i søkerbunken.
Nylige artikler
Støre vil ikke at bøndene skal sakke akterut igjen
Avgiftskuttene på drivstoff slo rett inn på prisene
Felleskjøpet-topp får ny rolle etter aksjeavsløring
Lederutvikling: Vi vet hva som virker – hvorfor gjør vi noe annet?
Folkehelse er også å ha noe meningsfullt å gå til
Mest leste artikler
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
EUs likelønnsdirektiv kan gi ansatte rett til å sammenligne lønn
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Kongshavn blir ny fergeterminal i Oslo: Ap og Frp raser mot avtalen
Ingvill Kvernmo om arbeidsmiljø og sykefravær: Hva holder folk i jobb?