Samfunn
Kjøp en ekstra julegave!
LO-leder Roar Flåthen oppfordrer nordmenn til å kjøpe en ekstra julegave i år. Slik kan vi holde økonomien i gang.
– De som har jobb i Norge, og det er de fleste, har aldri hatt bedre kjøpekraft enn nå. Da er det helt ok at de som har råd til det, unner seg en ekstra fin jul og kanskje kjøper en ekstra gave til kona og ungene eller tøfler til far, sier Flåthen til VG.
Han mener noen ekstra pakker under treet kan bidra til å holde hjulene i gang i en del produksjonsbedrifter, både i Norge og Europa, som sliter etter ringvirkningene av eurokrisen. Men Flåthen påpeker at han ikke ber folk kjøpe over evne.
Færre gir julegaver til ansatte
– Jeg snakker ikke om at folk skal brenne av penger med lånte midler, det vil jeg advare mot. Men fordi de fleste av oss har bedre kjøpekraft enn noensinne, på grunn av lav inflasjon og rente, så er det fint om man tar seg råd til litt ekstra i år, sier han. (©NTB)
Nylige artikler
Opptellingen ferdig i Sverige – rødgrønn seier
– Dere er fotballspillere. La oss spille til en mann i rød drakt
Neppe Myanmar-straff for Telenor
PISA: Læreren i spagaten
Hva er psykologisk trygghet i KI-alderen?
Mest leste artikler
Sykmeldt: Slik ber du om tilrettelegging uten å dele diagnose
Ståle Solbakken om ledelse, kultur og VM-frykt i landslaget
Ståle Langvik om PISA 2025: 10,4 prosent av norske elever var ikke med i testen
Mener multikulturell ledelse blir den største lederutfordringen
Kommuneforskere: Norge mangler politisk vilje til omstilling