Næringsliv
Kjos: – Unnskyld!
Norwegian-sjefen synes det er leit at så mange har fått jul og nyttårsfeiring ødelagt på grunn av forsinkede fly.
Det skriver Aftenposten.
– Det er forferdelig leit at passasjerene blir rammet. Spesielt nå rundt høytidene, sier Kjos til VG på telefon fra USA.
Det er første gang han snakker til mediene siden problemene oppsto.
Kjos vil ikke svare på om passasjerene som er rammet av forsinkelsene den siste tiden vil få noen kompensasjon, ifølge VG:
– Vi følger de internasjonale reglene for kompensasjon, men siden jeg har vært i USA nå, kjenner jeg ikke detaljene rundt dette. Derfor kan jeg ikke ta stilling til det, sier Kjos.
Ingen av Norwegians fly fra Bangkok til Oslo var i rute i desember. Bare ett av fire fly fra New York til Oslo gikk til avtalt tid i samme periode.
Nylige artikler
Tre «vanskelige» typer i styrerommet
Forståelig motvilje mot å innrømme feil
Stein Lier-Hansen dømt til fem år i fengsel
Vi har blitt flinke til å snakke om ledelse – men buzzord skaper ikke resultater
Budsjettkameratene klare til kamp
Mest leste artikler
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
EUs likelønnsdirektiv kan gi ansatte rett til å sammenligne lønn
Kongshavn blir ny fergeterminal i Oslo: Ap og Frp raser mot avtalen
Tormod Harbo: Kritisk tenkning er avgjørende i en tid med KI, informasjonsflom og raske beslutninger
Keir Starmer under press i Labour: Derfor bør han bli sittende