Annonse
nyheter
Kunstnervennen
Konsernsjef Ole Gunnar Selvaag i Selvaag-gruppen fortsetter familietradisjonen som kunstnernes venn. Skulpturer har vært en tradisjon helt tilbake til 50-tallet, og de fleste av Selvaags boligområder har en skulptur til glede for beboerne.
Annonse
Nå vil Selvaag ta sin tradisjon et steg videre og inviterer til en internasjonal skulpturkonkurranse der oppgaven er «Peer Gynt».
- Vi er i gang med å utvikle en ny bydel på Løren i Oslo, og vi vil gjøre noe ekstra ut av dette området, sier Selvaag. Selvaag-gruppen inviterer billedhuggere i inn- og utland til å lage skulpturer fra «Peer Gynt». Peer, Mor Aase, Solveig, Anitra, Bukken og Bøygen. Alle skal samles i den nye bydelen Løren i Oslo.
- Vi har få monumentale fremstillinger av Ibsens verker. Det vil vi gjøre noe med, sier Selvaag.
Skulpturene settes ut i boligområdet først når samlingen er fullendt, med mange nok skulpturer til å beskrive historien «Peer Gynt».
Nylige artikler
Sjefer som skaper forvirring
Politzek: I dagens Russland blir 14-åringer sendt til Sibir
Lederens dilemma – forventninger, ansvar og omsorg ved sykemelding
Konkurs veientreprenør skylder 1,9 milliarder kroner
Antall lavtlønte med en heltidsjobb øker
Mest leste artikler
Nå skal Høyesterett klargjøre det ulne begrepet «særlig uavhengig stilling»
Når sjefer får ansvar for å lede flere ansatte påvirker det lederskapet, ifølge norsk studie
Overtidsbetaling for deltidsansatte: Hva betyr dommen for arbeidsgivere?
Kan ansatte kreve permanent hjemmekontor? Advokatene svarer om rettigheter og vurderinger
Varslinger i kommuner: Kostbare undersøkelser uten resultater