Annonse
nyheter
Lei av skatte-Norge
Wilhelm Wilhelmsen flagger ut alle skipene sine, selskapet er lei av Norges skatteregler.
Annonse
Wilhelm Wilhelmsen har lenge kjempet for at norske redere skal få samme fordeler som europeiske selskaper, nå er han tydeligvs lei, for han flytter alle skipene sine ut av Norge, skriver n24.no.
Selskapet er ikke alene i landet, nesten alle rederfirmaene i Norge holder på med utflagging av skip og bedrift, skriver n24.
- Den klareste tendens er at rederiene flytter eierskap av skipene til utlandet. Men hvis også flyttingen gjelder hovedkontorene, er det en dramatisk utvikling som betyr mye for den maritime utviklingen og for verdiskapingen i Norge, sier Marianne Lie i Norges Rederiforbund til nettstedet.
Nylige artikler
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mindre prisvekst gir rentehåp: – Veldig gode nyheter
Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret
KS-leder Gunn Marit Helgesen: – Har store forventninger til Kommunekommisjonen II
Ny rapport: Vest-Europa har opplevd sin varmeste juni noensinne
Mest leste artikler
Ny ikke-relevant drittpakke mot Støre
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
Even Bolstad i HR Norge: Stortinget må ta tak i sykefravær og AFP
Støre må støtte forhandlinger med Russland om Ukraina på Nato-toppmøtet
Lavere inflasjon i juni gir rentehåp – prisveksten langt under Norges Banks anslag