nyheter
Machokøen
Macho-folket er på vei. Turistsjef Jens Fredrik von der Lippe i Trondheim venter en direkte omsetning på 3-3,5 millioner kroner i forbindelse med årets utgave av Den Store Styrkeprøven 25. juni. Ett årlig tilbakevendende arrangement han mener alle byer ville ønsket seg.
Den enes brød, den andres kø.
Mens reiselivsnæringen gnir seg i hendene over et økende deltagerantall, må trafikantene på E6 finne seg i at alt ligger til rette for at årets bilkø sydover fra Trondheim vil bli større enn på lenge. Hvert år prøves nye tiltak for å minske køene, men det vil ikke hjelpe i år heller, fordi det eneste som kan redusere bilkøen er at bilistene holder seg unna. Og det gjør de ikke før de vet at det blir kø, og køkunnskapen får de ikke fordi arrangementet ikke omtales nok i media. Så her er vårt bidrag for å hjelpe deg til å unngå årets kø:
Lørdag 25. juni vil det være saktegående kø ...
| ut fra Trondheim | 07.00 - 10.30 |
| sydover ved Støren | 08.00 - 12.00 |
| sydover ved Ulsberg | 09.30 - 14.00 |
| sydover ved Oppdal | 11.30 - 16.00 |
| sydover ved Otta | 13.00 - 20.00 |
| sydover ved Ringebu | 14.30 - 21.00 |
Og ender du uforvarende i køen. Ta en pause, bidra til økt omsetning på en veikro syd for Trondheim eller still deg i veikanten og hei. Da blir rytterne så forundret at de kanskje setter opp farten.
Nylige artikler
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mindre prisvekst gir rentehåp: – Veldig gode nyheter
Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret
KS-leder Gunn Marit Helgesen: – Har store forventninger til Kommunekommisjonen II
Ny rapport: Vest-Europa har opplevd sin varmeste juni noensinne
Mest leste artikler
Ny ikke-relevant drittpakke mot Støre
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
Even Bolstad i HR Norge: Stortinget må ta tak i sykefravær og AFP
Støre må støtte forhandlinger med Russland om Ukraina på Nato-toppmøtet
Lavere inflasjon i juni gir rentehåp – prisveksten langt under Norges Banks anslag