Annonse
nyheter
Microsoft utvikler fattig-PC
Microsoft har utviklet en teknologi for å la folk betale for hver time de bruker PC-en hjemme. Betalingsmåten er lik mobiltelefonenes kontantkort.
Annonse
Teknologien kalles FlexGo og vil bli brukt for å kunne selge datamaskiner i utviklingsland.Programmet virker slik at en kjøperen av en PC betaler om lag halvparten av hva en datamaskin normalt koster, og kjøper kontantkort for å få tilgang per time. Hvis det ikke er mer kreditt igjen på kontantkortet, slutter datamaskinen å virke.- De forhåndsbetalte timene vil gå til å betale ned på datamaskinen, opplyser Will Poole, direktør i Microsofts markedsekspansjonsgruppe, ifølge Mail & Guardian Online.Finansieringsmodellen vil variere fra land til land, slik at han ikke kunne si hvor mye brukeren til slutt ender opp med å betale. Men Microsoft mener de vil tjene like mye på denne modellen som ved tradisjonelt salg.Microsoft jobber blant annet med datamaskinprodusenten Lenovo Group, og planlegger å lansere FlexGo i Brasil mandag. I løpet av de neste 90 dagene skal programmet lanseres i Mexico, Kina, Russland og India.
Nylige artikler
Varsler klaget inn ulovlig forsvarskjøp – fikk sparken
Gud høyere opp på dagsordenen
Per Axel Koch går av som konsernsjef
Trekker YS inn i klagesak mot LO: – Utidig og helt uten fundament å koble YS til denne saken
Kommunene oppfyller ikke lovpålagte krav til sikkerhet
Mest leste artikler
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Hva skjer i hjernen ved stress, og hvordan påvirker det beslutninger og lederskap?
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Slik kan staten beholde unge medarbeidere: Fem råd til statlige arbeidsgivere