børs og aksjetips
Nedtur på børsen
Nedgang i USA og synkende oljepris bidro til en dårlig dag på Oslo Børs. Hovedindeksen endte tirsdag på 351,8 poeng, ned 2,2 prosent.
Oslo Børs startet positivt tirsdag, men stigningen avtok, og handelsdagen endte i rødt, mye på grunn av en synkende oljepris.
Et fat nordsjøolje med levering i april ble omsatt for 77,43 dollar, en nedgang på 1,18 dollar. Den amerikanske WTI-oljen var ned 1,23 dollar fatet, til 78,79 dollar.
Statoil falt med 1,55 prosent etter en oppgang tirsdag morgen, da selskapet meldte at det hadde funnet olje i en brønn nord på Snorre-feltet i Nordsjøen.
Også solenergiselskapet Rec var blant taperne. Aksjen falt 7,6 prosent, til 21,23 kroner.
Hydro falt med 3,57 prosent, Yara med 1,59 prosent, Telenor med 2,66 prosent og DnB NOR falt 3,37 prosent.
Børsvinneren tirsdag var Questerre Energy Corporation, som gikk opp 38,39 prosent etter nyheten om en vellykket prøveboring etter gass i provinsen Quebec i Canada. (©NTB)
Nylige artikler
Høyere kvinneandel i ledergruppene når toppsjefen er en kvinne
Kunstig intelligens: Ledere må planlegge arbeidsplassen for en organisasjon i endring
Nå bestemmes verdens videre skjebne
Folketrygdfondet opp 14 milliarder kroner
Støre om Putin-samtalen: – USA kan ikke være den eneste stemmen
Mest leste artikler
Høyesteretts dom strammer inn reglene for særlig uavhengig stilling
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
Ny metastudie viser at det å fremstå som en ledertype ikke nødvendigvis gir effektiv ledelse.