nyheter
Nei til salg av GGS
Minoritetsaksjonærene i seismikkselskapet Global Geo-Services er ikke fornøyd med budet fra SeaBird.
I en pressemelding utsendt på vegne av minoritetsaksjonærene i GGS oppfordres selskapet til å se seg om etter andre investorer.
Aksjonærene har vurdert budet fra SeaBird på 5,25 kroner per aksje, og mener at det ikke reflekterer verdiene som ligger i selskapet.
I pressemeldingen anklages Tim Isden, styreformann i SeaBird, for å lyve da han sa at styret i GGS var informert om tilbudet om kjøp på fredag den 15. juni. Styreforman Morten Andersen i GGS skal i følge meldingen ha uttalt at Tim Isdens påstand er ren løgn.
Minoritetsaksjonærene mener at SeaBird opptrer uredelig og uryddig, og vil derfor ikke handle med selskapet.
GGS ble den store børsvinneren fredag 15.juni, med en stigning på rundt 36 prosent, basert på meldingen om budet.
Følg GGS her.
Nylige artikler
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mindre prisvekst gir rentehåp: – Veldig gode nyheter
Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret
KS-leder Gunn Marit Helgesen: – Har store forventninger til Kommunekommisjonen II
Ny rapport: Vest-Europa har opplevd sin varmeste juni noensinne
Mest leste artikler
Ny ikke-relevant drittpakke mot Støre
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
Lavere inflasjon i juni gir rentehåp – prisveksten langt under Norges Banks anslag
Støre må støtte forhandlinger med Russland om Ukraina på Nato-toppmøtet
Even Bolstad i HR Norge: Stortinget må ta tak i sykefravær og AFP