Annonse
nyheter
Nera selger virksomhet
Nera og STM Group, USA (STM) har inngått avtale om at STM overtar Neras DVB-RCS virksomhet. Overdragelsessummen er USD 2,5 millioner, ca 16 millioner norske kroner.
Annonse
Overdragelsen omfatter DVB-RCS produktene i Nera Satlink og alle rettigheter og pågående utvikling knyttet til disse.I tillegg overtar STM varelager, leverandøravtaler, kundeportefølje og 15 nøkkelpersoner. STM planlegger å fortsette virksomheten i Norge med utgangspunkt i disse ressursene, skriver Nera i en børsmelding.- STM har, som en lønnsom og langsiktig aktør innen VSAT-segmentet, gode forutsetninger for å utvikle denne virksomheten videre, sier konsernsjef Bjørn Olafsson i Nera ASA.STM er et privateid amerikansk selskap basert i Irvine, California, og har vært aktiv i VSAT-markedet i mer enn 20 år.Følg Nera-aksjen her.
Nylige artikler
Støre vil ikke at bøndene skal sakke akterut igjen
Avgiftskuttene på drivstoff slo rett inn på prisene
Felleskjøpet-topp får ny rolle etter aksjeavsløring
Lederutvikling: Vi vet hva som virker – hvorfor gjør vi noe annet?
Folkehelse er også å ha noe meningsfullt å gå til
Mest leste artikler
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
EUs likelønnsdirektiv kan gi ansatte rett til å sammenligne lønn
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Kongshavn blir ny fergeterminal i Oslo: Ap og Frp raser mot avtalen
Ingvill Kvernmo om arbeidsmiljø og sykefravær: Hva holder folk i jobb?