Samfunn
Njåstad vil ha alt fram i lyset
Frps Helge Njåstad kjenner seg ikke igjen av bildet som tegnes av ukultur i politikken. Nå er det et vindu for å få alt fram i lyset, mener han.
Partitoppen mener de mange varslingssakene overskygger viktig politisk arbeid, skriver Dagsavisen. Han leder organisasjonsutvalget i Frp, som blant annet håndterer varslingssaker. Njåstad sier han vil ha alle skjeletter ut av skapet, slik at politikken kan komme tilbake til en normalsituasjon.
– Nå er det et vindu for å få alt som har skjedd, fram i lyset og få det håndtert. Alt som har skjedd i fortida må man komme med nå. Det er ingen grunn til å sitte på ting som man føler er ubehagelig.
Njåstad er opptatt av å gjenopprette tilliten til politikken.
– Skal vi rekruttere de flinkeste fremtidige politikerne, så er omdømmet til politikerne nødt til å få et annet etterlatt inntrykk enn det vi har vært vitne til så langt i år. Vi er nødt til å fortelle at politikken ikke er slik, sier Frp-politikeren: Han sier han selv ikke kjenner seg igjen i bildet som tegnes av ukultur i flere partier.
Nylige artikler
Norske PISA-resultater tegner en dyster framtid
Regjeringen advarer barn mot Tiktok, Youtube og Snapchat
Når møteinnkallingen fra sjefen har emnet «drøftelsesmøte»
Foreløpig rødgrønt flertall i Sverige – fortsatt uavklart
Datasikkerhet i styrerommet: Lekker styret?
Mest leste artikler
Sykmeldt: Slik ber du om tilrettelegging uten å dele diagnose
Tjenende lederskap: selvmotsigelse eller bærekraftig ledelse?
Forbes: Kong Harald V hadde liten konstitusjonell makt. Han ledet likevel
Kommuneforskere: Norge mangler politisk vilje til omstilling
Bjørn K. Haugland: Norge må styrke havforvaltningen og verne havet