nyheter
Norske produkter på Museum of Modern Art
To norske produkter har blitt valgt inn i den permanente samlingen til Museum of Modern Art, og de kommer fra samme produsent!
Av mange millioner produkter som designes hvert år, slipper kun svært få gjennom hos Museum of Modern Art. Hareide Designmill kommer nå i selskap med designere som Pilippe Stark, Arne Jacobsen, Dieter Rams og Pininfarina, etter at deres to produkter, Autosock og Startloop har blitt valgt inn på museet.
OPPSIKTSVEKKENDE
At både snø-"kjettingen" AutoSock og startkabelen Startloop nå er i MoMAs faste samling er ikke bare oppsiktsvekkende sett fra et norsk perspektiv, sier kunsthistoriker Ole Rikard Høisæther ved Universitetet i Oslo. Hele MoMAs designsamling inneholder kun 3000 gjenstander, og det er svært få designere som er representert med et større antall produkter. Kun to norske designere er representert i samlingen fra før. - Dette viser at norsk design er inne i en fase med stor bredde og så høy kvalitet at man må snakke om et verdensformat, skrives det i en pressemelding.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen