nyheter

Norwegian: - Spesielt at andre blander seg inn

Norwegian mener det er spesielt at en fagforening for SAS Braathens-ansatte blander seg inn i debatten om den kontroversielle lærlingeordningen selskapet har.

Publisert Sist oppdatert
Norwegian har i løpet av det siste året tatt inn rundt 80 lærlinger som i dag utgjør nesten en tredel av kabinbesetningen. Selskapet har fått kritikk fra fagforeninger om at måten lærlingene brukes på er uakseptabel, og at det er sosial dumping.Parat har truet med streik fra 2. november og lærlingspørsmålet står sentralt. Forbundet får støtte fra resten av fagbevegelsen i synet på at Norwegian bruker lærlinger som billig arbeidskraft.I en melding fra kommunikasjonsdirektør Anne Grete Ellingsen i Norwegian heter det følgende i dag:- SVÆRT SPESIELT"Norwegian ønsker å presisere at Norsk Kabinforening, som den siste tiden har uttalt seg om vår lærlingeordning samt stilt krav til selskapet om blant annet tilbakebetalinger osv., IKKE er en fagforening i Norwegian, men en fagforening for kabinansatte i SAS Braathens."

Videre mener Ellingsen at SAS Braathens-ansatte kan holde seg unna debatten:

"Vi ser det som svært spesielt at denne foreningen har blandet seg inn i debatten, som er en dialog mellom Parat, Fylkeskommunen, Yrkesopplæringsnemda og Norwegian," skriver hun.

Følg Norwegian-aksjen her

LES OGSÅ:

Her kan du lese flere reiselivsnyheter

Powered by Labrador CMS