Annonse
Samfunn
Ny britisk nei-kampanje før EU-avstemming
Enda en kampanjeorganisasjon er dannet for å få landet til å forlate unionen.
Annonse
Det skriver europaportalen.se.
Kampanjen «Vote Leave» ble nylig lansert, og består av politikere fra de fleste britiske partier, som Tory, Labour, miljøpartiet Greens, nasjonalistiske Ukip og en rekke pengesterke venner.
Lobbyisten Matthew Elliot leder gruppen. Han har tidligere blant annet ledet den vellykkete nei-kampanjen før folkeavstemningen i 2011 om å endre det britiske valgsystemet.
Vote Leave konkurrerer med den tidligere lanserte leave.eu om å få bli den offisielle nei-kampanjen. Leave.eu består av blant andre Ukip-lederen og EU-parlamentarikeren Nigel Farage.
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv