nyheter
Ny konsernsjef i DnB Nor ASA
Svein Aasers arvtager er klar.
Rune Bjerke er mannen som tar over for Svein Aaser. Aaser nærmer seg aldersgrensen i konsernet, og derfor tar Bjerke over. Bjerke er for tiden konsernsjef i Hafslund ASA.
- Svein Aaser har gjort en fremragende jobb som konsernsjef gjennom åtte år. Han og hans medarbeidere har bygd opp DnB NOR til å bli Norges viktigste finansinstitusjon. Arbeidet med å finne en etterfølger som kan videreføre DnB NORs strategi, har derfor vært krevende, sier styrets leder Olav Hytta i en pressemelding.
Blant Bjerkes tidligere stillinger nevnes blant annet at han har vært administrerende direktør i Scancem International, hvor han også har vært direktør for Asia og trading samt finansdirektør. Han har tidligere vært finansbyråd i Oslo kommune og politisk rådgiver i Olje- og energidepartementet.
Årslønnen som konsernsjef blir for Bjerke på 4,2 millioner kroner.
Nylige artikler
Fristelsen til å stadig skylde på andre
Ekspert frykter Ukrainas skjebne: – Bør gå kaldt nedover ryggen på europeerne
Ny AUF-leder vil ha unge i arbeid: – Trenger mer cash
Det maskiner ikke kan gjøre
Arbeidsmiljøloven står i veien for fremtidens arbeidsliv
Mest leste artikler
Høyesterett strammer inn: Flere kan få krav på overtidsbetaling
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?
Vegard Einan: Tariffavtaler svekker bedriftenes konkurransekraft
NHO-direktør: Tariffavtaler får bedrifter til å unngå organisering
Nato i kaos: Trump skaper usikkerhet om Ukraina og Russland