DP helg
Ny roman av Kjersti Anfinnsen, «Øyeblikk for evigheten», utgis 2. november
Kjersti Anfinnsens nye roman, Øyeblikk for evigheten, er ventet til verden 2. november.
«Øyeblikk for evigheten» er en frittstående fortsettelse av «De siste kjærtegn», som skildret den pensjonerte hjertekirurgen Birgitte Solheims ensomme tilværelse i Paris, hennes kjærlighetsaffære med Javier, og især hennes spenstige tanker om livet, arbeidet, vennene, byen og fortiden.
Årets bok, «Øyeblikk for evigheten», skildrer Birgitte Solheims siste dager, og består av en serie såre, vittige og triste betraktninger over hovedsakelig kjærlighet, vennskap, alderdom sykdom og død – altså de grunnleggende tingene.
«De siste kjærtegn» ble et gjennombrudd for Kjersti Anfinnsen. Boka fikk tre litterære priser, og «Øyeblikk for evigheten» kan nå konsolidere og styrke Kjersti Anfinnsens posisjon som en av Norges fineste romanforfattere.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen