Aktuelt
Nytt magasin: Nyheter hver dag − i dybden hver måned
Dagens Perspektiv satser nytt, og lanserer innholdstungt månedsmagasin på papir istedenfor papiravis hver uke.
Forløperen for Dagens Perspektivs papirutgave var «Apropos», som ble utgitt av NHO fra 1989 av. Senere ble det Ukeavisen Ledelse og etter hvert Dagens Perspektiv.
Etter 34 år med ukeavis på papir er det slutt. Slutt er ikke det riktige ordet; innholdet fordeler seg på en nettavis hver dag og det månedsmagasinet du nå holder i hånden.
Papiraviser blåser i motvind. Kostnader til papir og trygg distribusjon eksploderer. Vi kunne valgt å øke prisen betraktelig og fortsatt med avis hver fredag. Vi tror dere vil sette mer pris på et månedsmagasin der vi går i dybden på ledelse, arbeidsliv og samfunnsstyring.
Logg inn for lese e-magasinet her
Samtidig vil vi satse sterkere på nettutgaven hver dag.
Papiravisen hver fredag har i hovedsak bestått av artikler som har vært publiserte tidligere i uka. I
månedsmagasinet vil det kun være nye artikler. De blir lagt ut på nettsiden i ettertid.
Å lese aviser har med vaner å gjøre. Noen kommer til å savne papiravisen hver uke. Slik er det bare. Det er ikke det samme å følge med på vrimmelen av saker på nett. Vi har tenkt på det.
Vi sender ut nyhetsbrev hver dag. Men fra neste uke vil vi hver fredag ettermiddag i tillegg sende vi ut et nyhetsbrev med de viktige sakene fra sist uke. I helgen har du kanskje tid til å fordype deg i artikler som kan gi ny kunnskap og viktige perspektiver på ledelse og samfunnsstyring.
Velkommen til vårt nye månedsmagasin! Våre abonnenter vil få det i postkassen i løpet av neste uke. Vi håper og tror du vil like Dagens Perspektiv i ny drakt!
Magne Lerø, ansvarlig redaktør
Nylige artikler
Endringer i regjeringen: Støre på Slottsplassen med de nye statsrådene
Elevene som ikke er med i PISA-tallene
Norge oppretter ambassade i Qatar
Sveriges regjeringsalternativer: Anderssons umulige dilemma
Når ønsket om å jobbe møter behovet for tilrettelegging
Mest leste artikler
Tjenende lederskap: selvmotsigelse eller bærekraftig ledelse?
Sykmeldt: Slik ber du om tilrettelegging uten å dele diagnose
Høyesterett skal avklare «særlig uavhengig stilling» og overtid
Forbes: Kong Harald V hadde liten konstitusjonell makt. Han ledet likevel
Kommuneforskere: Norge mangler politisk vilje til omstilling