Samfunn
Økokrim kan felle Navarsete
Lederen av Sps valgkomité erkjenner at Økokrims konklusjon i partistøttesaken kan påvirke Liv Signe Navarsetes rolle som Sp-leder.
Få uker før Økokrim skal legge fram sine funn fra etterforskningen av Senterpartiet, bekrefter leder av valgkomiteen i Sp, Ivar Odnes, overfor VG at en eventuell tiltale fra Økokrim kan gjøre at partiets valgkomité må legge lederkabalen på nytt.
– I utgangspunktet har vi ikke vurdert det i dag, men vi må se hva de kommer fram til, sier Odnes, som også er fylkesleder i Oppland Sp.
Ifølge VGs opplysninger var Senterparti-leder Navarsete inne til avhør hos Økokrim i forrige uke. Økokrim vurderer nå om det skal tas ut tiltale mot Sp i den såkalte partistøttesaken.
Navarsete offentliggjorde rett før jul at hun ønsker å fortsette som Sp-leder.
Sp etterforskes av Økokrim etter mistanke om brudd på regnskapsloven, etter overføringer av 700.000 kroner fra to kraftselskaper før valgkampen i 2009. (©NTB)
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt